Jak szybko pozbyć się legalnie starego auta?

Wiele osób boryka się ze swoim starym samochodem i mimo że myśli od kilku lat o zmianie na inny. Często brak zmiany auta wynika z przywiązania innym razem są to po prostu braki w finansach, ale również niemożność sprzedania tego auta. Pozbycie się starego auta często graniczy z cudem przez społeczne przeświadczenie że te auta zaraz będą nie do użytku. Z pomocą w takiej sytuacji przychodzą głównie komisy samochodowe tzw “skupy aut“. Takie przedsiębiorstwa zajmują się zasadniczo odkupywaniem aut od starych właścicieli, renowacją i odsprzedaniem do dalszej jazdy osobom które kochają starą motoryzację. Skup aut to niepewny biznes i czasami warto uważać jeżeli zamierzamy kupić stamtąd auto które później będziemy regularnie używać. Uwagi możemy sporządzić w podpunktach które będą swoistym przewodnikiem przy zakupie używanego auta.

Na co zwracać uwagę podczas zakupu starego auta

• Pamiętajmy o sprawdzeniu numeru VIN –Po numerze VIN będziemy wiedzieli czy auto brało udział w kolizji, jaka była data pierwszej rejestracji itp. Wszystkie te informacje sprawdzimy na stronie https://historiapojazdu.gov.pl/ https://historiapojazdu.gov.pl/. Jeżeli w ogłoszeniu zostanie podany numer VIN to jeszcze zanim pojedziemy obejrzeć auto już dużo informacji będziemy posiadali.
  • Rdza nie przesądza o aucie- Naturalnie lepiej żeby auto było pozbawione rdzy jednak zwróćmy uwagę na wiek auta. Jeżeli ogniska rdzy są bardzo drobne to mogą dać się szybko usunąć. Pamiętajmy że o ile rdza nie zniszczyła do końca struktury blachy to nie jest ona uszkodzeniem nie do naprawienia.
  • Zniszczone wnętrze- Bardzo ważny element naszego samochodu i o ile on będzie zadbany to będziemy zadowoleni z zakupu. Nikt nie lubi siedzieć w aucie zniszczonym przez osobę która je użytkowała. W skupach aut bardzo często można spotkać auta z wypalonymi od papierosów tapicerkami, matowymi od słońca deskami rozdzielczymi i wyślizganymi kierownicami. Auto do kupna powinno posiadać zadbane wnętrze w takim stopniu abyśmy my jako kierowcy czuli się w nim komfortowo.
  • Sprawność techniczna- Auto powinno być w stanie umożliwiającym mu normalna eksploatację, przez co możemy rozumieć jazdę do 100 km dziennie. O ile możemy pominąć takie elementy jak zużyte opony (do starszych modeli aut nawet markowe opony są w miarę tanie) to powinniśmy zwrócić uwagę na prace silnika. Silnik pracujący równo przez 2 minuty to oznaka zdrowej eksploatacji. Sprawdzenie wszystkich układów w aucie to również ważna czynność. Włączenie klimatyzacji powinno spowodować wahanie na obrotach, wtedy mamy podstawy sądzić że jest ona sprawna. Zbieżność kół i fakt prostego prowadzenia to kolejny bardzo istotny element który powinien być jednym z podstaw kupna auta. Zbieżność możemy sprawdzić na podstawie ścierania się opon, lub po prostu podczas jazdy.

Jeżeli będziemy stosować się do powyższych rad to prawdopodobnie auto które nabędziemy będzie lepsze niż 80% aut dostępnych na rynku samochodów używanych.

Jaki skup aut wybrać do naszego zakupu?

Unikajmy skupów aut, które ukrywają usterki na bardzo ładnych zdjęciach. Niestety tutaj nie istnieje możliwość zweryfikowania takiego skupu aut. Jeżeli oglądając auto na ogłoszeniu i w rzeczywistości czujemy bardzo mocną różnice w jego wyglądzie to nie kupujmy go, nie kupujmy też w tym skupie. Dobre skupy aut informują klienta o uszkodzeniach, lub naprawiają auto niższym kosztem aby przynajmniej dobrze się prezentowało. Dobry komis poznamy po tym że w ogłoszeniu wymieni usterki, poda niedociągnięcia które auto posiada, oraz spis elementów które samodzielnie zostały wymienione. Podejście do klienta z otwartymi kartami świadczy o tym że będziemy w pełni świadomi tego co kupujemy.

skup samochodów uszkodzonych

Chcesz sprzedać swoje stare auto? Masz problemy finansowe potrzebujesz pieniędzy, zamierzasz kupić nowy samochód? Jeżeli na któreś z tych pytań odpowiedziałeś twierdząco to skorzystanie ze skupu aut jest nie najgorszym pomysłem. Pamiętajmy jednak że podczas korzystania z takich usług na pewno nie otrzymamy wysokiej ceny za swoje auto co więcej, będzie ona raczej niska. Wynika to z faktu że sam skup aut  również musi zarabiać. Mimo wszystko jest to bardzo dobra opcja dla osób chcących szybko pozbyć się swojego starego auta. Kupując auta z takich miejsc zwracajmy uwagę na wszystko i nie dajmy się przegadać przez osobę sprzedającą. Auto może być stare, jednak powinno być na tyle zadbane żeby było w pełni sprawne do jazdy a wnętrze nie powinno odrzucać. Kupno auta nie jest zakupem mleka nie powinniśmy się z tym spieszyć nawet przy autach za kilka tysięcy. Im więcej czasu spędzimy na zakupie samochodu tym bardziej prawdopodobne że dostaniemy auto które będzie spełniać nasze potrzeby. Podczas kupna zapytajmy się co trzeba w tym aucie dodatkowo zrobić aby był w 100% sprawny. Często jeżeli zapytamy się otwarcie że mamy budżet na poprawki w aucie to sprzedający bardzo chętnie nam je pokaże bo wie że i tak je kupimy a chcemy po prostu jeździć dobrym samochodem. W procesie zakupu warto jest zastosować kilka trików psychologicznych dzięki czemu bardzo ułatwimy sobie zadanie.