Lekarz podolog to osoba, która nie każdemu jest dobrze znana i nie każdy wie, czym tak naprawdę się ona zajmuje. Każdy specjalista zajmuje się daną dziedziną leczenia z zakresu obszaru konkretnej części. Podolog to specjalista z zakresu leczenia stóp w pełnym zakresie. Bardzo często pojawia się w kwestii tej specjalizacji ogromny błąd, gdyż podolog https://satin.pl/ tak naprawdę nie jest lekarzem, ale jest specjalistą z zakresu kosmetologii. Większość osób wypowiadając się na temat podologii, właśnie używa słowa lekarz, co prawdą nie jest. Podolog działa w pełnym zakresie pracy nad problemami i chorobami stóp. Specjalista współpracuje  między innymi z dermatologami, z chirurgami, jak również i diabetologami, gdyż pojawiający się problem może tak naprawdę mieć różnorodne podłoże. Wybierając się do podologa, w pierwszej kolejności przeprowadzany jest wywiad z pacjentem, który dotyczy występującego problemu, ale również i samej pielęgnacji stóp http://www.spondylus-podologia.pl/uslugi/pielegnacja-i-leczenie-stop/rekonstrukcja-plytki-paznokciowej/. Czy wiemy bowiem jak należy o nie dbać? Jak unikać błędów, które popełniamy podczas dbania o nie? Często zupełnie nieświadomie robimy coś, co znacząco wpływa na wygląd stóp i na ich ogólną kondycję. Warto o nie dbać, bo od nich w dużej mierze zależy to, jaki będzie nasz komfort i wygoda chodzenia. Może się okazać, że problem ze stopą uniemożliwi nam normalne chodzenie i funkcjonowanie. Dbajmy więc o nie najlepiej, jak tylko to możliwe.

Podolog – co leczy?

Każdy specjalista zajmuje się określonym wachlarzem działań, które mają na celu wyeliminować lub zmniejszyć dany problem. Podologia, która jest dziedziną stosunkowo niedawno popularną, zajmuje się pielęgnacją stóp, ale nie w aspekcie wizualnym, ale leczniczym – przede wszystkim! Podolog – co leczy? Wszelkie przypadłości, które dotyczą obszaru stopy. Może to więc być wrastający paznokieć, grzybica stóp, odciski, haluksy. Taki specjalista pomaga wyeliminować błędy dotyczące pielęgnacji, podpowiada, jak dbać o stopy, co robić, jeśli z racji na przykład konieczności noszenia danego obuwia pojawiają się problemy. Podolog pomaga i leczy. Podolog zajmuje się także leczeniem stopy cukrzycowej, która jest powikłaniem po cukrzycy. W związku z niedostatecznym ukrwieniem stóp, pojawiają się rany i owrzodzenia, które taki specjalista leczy. Podolog wykonuje także masaż stóp, tworzy opatrunki, dobiera odpowiednią ortezę. Dużym problemem, z którym boryka się także wielu ludzi są pękające stopy. Skóra staje się twarda i gruba, jest podatna na rogowacenia i wysuszenie, pęka. U wielu osób pojawiają się takie rany, które uniemożliwiają normalne chodzenie.

Jak podolog usuwa odciski, modzele i kurzajki?

Innym problemem, z którym wiele osób zmaga się bardzo często są odciski, modzele i kurzajki. Jest to przypadłość, która dotyczy wielu ludzi, a większość z nich w ogóle nie wie, jak się za te problem zabrać. Najbardziej popularne są odciski. Są to zrogowaciałe zmiany, które występują na stopach. Powstają one w wyniku ucisku, który spowodowany jest najczęściej złym obuwiem. Czasami odciski są małe i po jakimś czasie same się goją i nie przynoszą żadnych skutków, czasami zaś powodują taki ból, że trudno jest przez takie odciski normalnie funkcjonować. Jak podolog usuwa odciski? Jego działanie opiera się na usunięciu twardego czopa, jak również i na założeniu specjalnego opatrunku, który to pozwala szybciej zagoić się ranie i zregenerować to miejsce, w którym ten odcisk się znajdował. Kolejnym problemem są modzele, które są bardzo bolesne i mogą przysporzyć bardzo wielu powikłań, jeśli nie zostaną w porę usunięte. Jak podolog usuwa modzele? Tak naprawdę wszystko zależy od tego, jaka jest przyczyna ich powstawania. Stosuje się przede wszystkim wyeliminowanie powodu, dla którego one powstają, a następnie stosowanie wkładek i ortez, które mają na celu problem rozwiązać. I jeszcze jednym problemem wielu osób są kurzajki, inaczej zwane brodawkami wirusowymi, które są zmianami skórnymi mogącymi pojawić się na spodniej części stóp. Mają one szorstką powierzchnię. Jak podolog usuwa kurzajki? Są na to trzy sposoby. Może to być leczenie farmakologiczne, krioterapia, jak również i elektrokoagulacja. Podologia jest obszerną dziedziną, a problem ze stopami może mieć naprawdę bardzo szerokie podłoże.

Gdzie przyjmuje podolog?

Podolog – gdzie przyjmuje, jak możemy skorzystać z jego pomocy, czy trzeba płacić, czy można na NFZ? Jeśli chodzi o formę skorzystania z pomocy specjalisty, w większości przypadków korzysta się z leczenia prywatnego http://www.spondylus-podologia.pl/uslugi/pielegnacja-i-leczenie-stop/pedicure-leczniczy/. Oczywiście można próbować starać się skorzystać z podologa na NFZ, ale zarówno kolejki są bardzo długie, jak również i nie zawsze zakres działań obejmuje dla Narodowego funduszu Zdrowia takie leczenie, które się w to kwalifikuje. Podologia to dziedzina istotna, ważna, ale niestety w tym zakresie mamy wiele niedociągnięć, które rzutują na to, że pacjent z problemem musi korzystać z pomocy specjalistów prywatnie.