Nowe apartamenty nad morzem – czy to dobry sposób na inwestycję? Zapewne każdy z nas marzy o mieszkaniach wakacyjnych nad morzem. Województwo pomorskie każdego roku przyciąga do siebie dużą liczbę turystów nie tylko z Polski, ale również z innych krajów europejskich. To wszystko sprawia, że tamtejsze mieszkania uznawane są za bardzo atrakcyjne pod względem inwestycyjnym.

Czym charakteryzują się nieruchomości na sprzedaż nad morzem? Czy inwestycje w kurortach są godne uwagi? Jaka inwestycja będzie najbardziej atrakcyjna? Ile mogą kosztować apartamenty nad morzem? Czy warto zdecydować się na apartamenty inwestycyjne? Odpowiedzi na te pytania znaleźć można w poniższym artykule, do którego przeczytania serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych czytelników. 

Czym charakteryzują się nieruchomości na sprzedaż nad morzem?

Nie da się ukryć, że nowe apartamenty nad morzem cieszą się coraz większym zainteresowaniem. W końcu wielu z nas marzy o tym, aby posiadać własne mieszkanie, w którym możliwe będzie odpoczywanie w sezonie letnim, natomiast w pozostałych miesiącach mogłoby być wynajmowane przez innych turystów. Jest to forma zarobku, która jest stosunkowo popularna. Specjaliści twierdzą, że może to przynieść nam realne zyski, co warto mieć na uwadze. Popyt na tego typu nieruchomości z roku na rok wzrasta, w konsekwencji deweloperzy coraz częściej oferują apartamenty i lokalne właśnie w tej części Polski. Okazuje się, że nadmorskie inwestycje to nie tylko nieruchomości, które są przeznaczone dla mieszkańców, coraz częściej wspomina się o segmencie premium. Inwestorzy uwielbiają nowe apartamenty nad morzem z wyższej półki. Nie jest to jednak nic zaskakującego, jeśli weźmiemy pod uwagę, jak duże zyski jesteśmy w stanie uzyskać. Takie lokale możemy nie tylko kupić, ale również wynająć od dewelopera.

Czy inwestycje w kurortach są godne uwagi?

Nowe apartamenty nad morzem
Nowe apartamenty nad morzem

Nowe apartamenty nad morzem to inwestycja, która może okazać się strzałem w dziesiątkę. Zanim jednak zdecydujemy się na ich zakup, w pierwszej kolejności powinniśmy zwrócić uwagę na kilka niuansów. Kluczowe znaczenie może mieć chociażby lokalizacja, okolica, standard wykończenia cena. W sytuacji, gdy w pobliżu nieruchomości znajdziemy wiele popularnych atrakcji, wówczas popyt na apartamenty jest większy – jest to w zupełności zrozumiałe. Niemniej ważna jest odległość od morza- im bliżej, tym lepiej. Często turyści przykuwają również uwagę do widoku z okna. Pożądane są niewielkie odległości od morza, jak również atrakcyjny widok na nasze morze. Deweloperzy zwracają uwagę na preferencje i oczekiwania klientów, w konsekwencji robią wszystko co w ich mocy, aby usatysfakcjonować potencjalnych inwestorów. Kolejną ważną kwestią, o której część osób zapomina, jest infrastruktura- bliskość do klubów, restauracji i komunikacji miejskiej to niekiedy bardzo ważny czynnik.

Jaka inwestycja będzie najbardziej atrakcyjna?

Istnieje kilka istotnych cech, które w sposób szczególny mogą wpływać na atrakcyjność wybranej przez nas nieruchomości. Istotny jest nie tylko wysoki standard, ale także odległość od morza, przyjemna, cicha, spokojna i pełna zieleni okolica. Widoku z okien pod żadnym pozorem nie mogą zasłaniać inne blokowiska. Punkty usługowe, jak chociażby restauracje i sklepy powinny znajdować się możliwie najbliżej. Nowe apartamenty nad morzem coraz częściej stają się obiektem zainteresowań inwestorów. Wbrew pozorom mogą sobie na nie pozwolić osoby nie tylko najbogatsze, ale również te mające stabilne i wysokie zarobki. Nad Bałtyk przyjeżdżają nie tylko rodacy, ale również cudzoziemcy- warto mieć to na uwadze. Ta druga grupa także jest zainteresowana zakupem własnego mieszkania.

Ile mogą kosztować apartamenty nad morzem?

Wiele osób zadaje sobie pytanie, ile mogą kosztować nowe apartamenty nad morzem. Przede wszystkim powinniśmy mieć świadomość, że trudno jest jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, bowiem jest to zależne od lokalizacji, statusu, wielkości miejscowości, popytu. W sytuacji, gdy mieszkanie położone jest bardziej na zachodzie lub w centrum, wówczas musimy liczyć się z tym, że ceny mogą być stosunkowo wysokie. Najtaniej jest na północnym wschodzie, bowiem w tamtejszej lokalizacji morze jest nieco chłodniejsze, natomiast kąpieliska cieszą się nieco mniejszą popularnością. Średnia cena wynosi około 8 600 zł za metr kwadratowy. Niższe ceny są w wejherowskim powiecie, bowiem m2 mieszkania to koszt około 4 000 zł. Powyższe kwoty są jedynie szacowanymi średnimi- w rzeczywistości wartości te mogą się od siebie różnić.

Czy warto zdecydować się na apartamenty inwestycyjne? 

Nowe apartamenty nad morzem to inwestycja, którą z pewnością warto wziąć pod uwagę. Ich późniejsze długoterminowe wynajmowanie może okazać się świetnym źródłem dochodu. Tego typu lokale mogą być zamieszkiwane przez turystów niemalże przez cały rok. W ciągu roku jesteśmy w stanie zarobić nawet 8% wartości całego mieszkania. Jest to jednak zależne od tego, z jakim popytem mamy do czynienia. Wynajem turystyczny to zdecydowanie bezpieczne przedsięwzięcie.