Przy zakupie nowego telefonu bardzo ważne jest to, aby w odpowiedni sposób zadbać o jego bezpieczeństwo. Folia ochronna, szkło hartowane, czy też etui to bardzo dobre sposoby na przedłużenie żywotności naszego telefonu komórkowego. Już podczas zakupu telefonu w danym punkcie warto zapytać osobę sprzedającą o dobranie odpowiedniego etui. Zarówno w sklepach, na stoiskach handlowych, czy też w internecie wybór tego rodzaju towaru jest ogromny.

Jeśli chodzi o materiał wszystko zależy od tego czego oczekujemy. Może to być etui skórzane, silikonowe, materiałowe, o jednolitym kolorze, czy też kolorowe. Wszystko zależy od naszych upodobań i gustu. Nieważne jaki kolor, czy też wzór wybierzemy, najważniejsze jest to, aby było on odpowiedni do naszego modelu telefonu.  Dla wielu z nas etui to również wyrażenie swojego stylu i sposobu bycia. Jeśli jesteśmy z natury poważni i wykonujemy pracę, która wymaga od nas pewnych zasad wtedy najlepszym rozwiązaniem będzie etui o bardzo stonowanym kolorze bez większych wzorów i jaskrawych kolorów. 

Najlepsze etui na telefon wyrażające nasz styl

Dla wielu z nas etui odgrywa bardzo ważną rolę. Zewnętrzna obudowa, która stanowi walor ozdobny naszego telefonu może wyrażać nasz sposób życia i upodobania. Na rynku istnieje mnóstwo rodzajów etui, począwszy od najróżniejszych kolorów, po coraz to bardziej wymyślne kształty. Bardzo modne w ostatnim czasie zrobiły się kształty zwierząt np. psy, koty, krowy, czy też żaby. Internet daje nam również mnóstwo możliwości, aby samemu zaprojektować idealne etui dla nas . Wtedy tak naprawdę to my decydujemy co może znajdować się na zewnętrznej obudowie etui. Bardzo nowoczesne są zdjęcia naszych najbliższych. Coraz częściej możemy zaobserwować tego rodzaju etui. Odpowiednio dobrane etui to nie tylko ozdoba, ale również ochrona naszego telefonu. Większość posiadaczy smartfona ma również etui, gdyż jest to pewnego rodzaju zabezpieczenie przed uszkodzeniami np. upadkiem z wysokości, jak również zalaniem. Nowoczesne etui wyróżnia nas z tłumu, odchodzi od stereotypu, iż każdy z nas musi być taki sam i to samo lubić. Jeśli jesteśmy zwolennikami ekologii, sportu, czy też chcemy wyrazić swoją ideologię i poglądy odpowiednie etui będzie również demonstracją naszych poglądów. 

Najważniejszą zasadą etui to oczywiście ochrona. Jak doskonale wiemy telefony nie należą do najtańszych dlatego też warto zainwestować w akcesoria, które dadzą nam poczucie bezpieczeństwa, iż nasz drogi sprzęt jest odpowiednio chroniony. Etui to również ogromna funkcjonalność. Jeśli jesteśmy zwolennikami sporu doskonale wiemy, że słuchanie muzyki podczas jazdy na rowerze, czy też w trakcie biegania w znacznym stopniu umila nam ten rodzaj aktywności fizycznej. Jazda na rowerze wymaga od każdego ogromnego skupienia, dlatego też trzymanie telefonu w ręce, kieszeni nie wchodzi w rachubę. Należy zakupić do tego etui dzięki, któremu mamy nasz telefon na wyciągnięcie ręki i wzroku. Takie etui stanowić będzie również ochronę ekranu telefonu przed czynnikami zewnętrznymi takimi jak wiatr, czy też śnieg. Najważniejsze jest to, iż poprawia to nasze bezpieczeństwo jazdy na rowerze, gdyż jesteśmy skupieni na jeździe, a nie na wyciągnięciu telefonu z kieszeni. Podczas biegania również warto zainwestować w odpowiednie etui, które przywiązuje się do naszego pasa, stanowi to olbrzymi komfort. Niezależnie jaki mamy smartfon zawsze należy zabezpieczyć go w jak najlepszym stopniu przed wszelkimi uszkodzeniami spowodowanymi upadkiem, zbyt mocnym naciskiem, zalaniem, czy też czynnikami zewnętrznymi. Bardzo ważną rzeczą kiedy chcemy zakupić etui jest jej grubość. Najbardziej popularnym materiałem z, którego zrobione jest etui to termoplastyczny poliuretan. Jest to bardzo elastyczne tworzywo sztuczne, które formowane jest pod wpływem wysokiej temperatury. Właśnie z tego materiału wykonanych jest większość etui na telefon. Jeśli jednak chcemy, aby nasze etui nie wpływało na zwiększenie optyczne naszego telefonu możemy wybrać ultra cienkie nakładki. Niestety tego typu rodzaj ochrony jest bardzo minimalistyczny.  

Koszt etui na telefon

Zapewne wielu z nas zastanawia się ile należy wydać za odpowiednie etui ?. Nie można jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, gdyż wszystko tak naprawdę zależy od tego jakie są nasze oczekiwania. Jeśli nie stawiamy na jakość towaru, a patrzymy, aby było jak najtańsze możemy już je dostać za kilka złotych. Należy jednak pamiętać, że nie będzie to 100% ochrona naszego telefonu. Każdy z nas w dużym centrum handlowym zapewne zauważył wyspy, czyli inaczej stoiska handlowe, które w swojej ofercie posiadają najróżniejsze etui. Ceny w tym miejscu również są bardzo zróżnicowane w zależności od tego jaki wzór i kolor najbardziej nam się podoba. Ceny te wahają się w granicach od 15 do około 40 złotych. Możemy również zakupić etui skórzane, które stanowi dużo wyższy koszt niż zwykłe tradycyjne zrobione z tańszego materiału. Nieważne jaki wzór wybierzemy, najważniejsze jest to, aby spełniał on ochronę naszego telefonu komórkowego.