Sen to jedna z najprzyjemniejszych czynności każdej doby. To czas, gdy organizm może odpocząć, zregenerować się, nabrać sił na kolejny dzień. Zaleca się, aby przeciętna długość snu na dobę wynosiła około ośmiu godzin. Jest to czas idealny na to, by dostarczyć organizmowi wszystko to, co dla niego najlepsze.

kołdry i poduszki

Chcąc jednak postawić na mocny, zdrowy i przede wszystkim długi sen najważniejszymi rzeczami są: odpowiednia bielizna, dobry materac oraz to, co najważniejsze- kołdry i poduszki, które są gwarancją zdrowego i co najważniejsze wygodnego snu. Dziś chcielibyśmy zająć się właśnie tym ostatnim z elementów, który jest niezwykle ważny, jeśli sen ma być przyjemnością i totalną regeneracją dla organizmu, tak ważną i cenną dla każdej osoby, bez względu na płeć, na wiek, na styl życia, czy rodzaj wykonywanej pracy. Jaka kołdra będzie najlepsza? Na jakie parametry powinniśmy zwrócić uwagę? Co okaże się spełniać nasze oczekiwania, wymagania i potrzeby?

Kołdry i poduszki- dawniej, a dziś?

Z pewnością każdy z nas doskonale pamięta czasy, gdy pierzyna odgrywała nadrzędną rolę w naszej sypialni. Wielka, ogromna, puchata, niezwykle ciepła. Kołdry i pierzyny robiono dawniej ręcznie, wypełniano je odpowiednimi ocieplaczami i szyto na maszynach otaczając najlepszym z możliwych pokrowcem. Z biegiem czasu zastosowano w wielu przypadkach sztuczne materiały, poduszki i kołdry stały się coraz bardziej płaskie, a uniwersalność ich dopasowana do każdej pory roku zastąpiła klasykę. Na szczęście wraca się coraz częściej do tradycyjnych rozwiązań. Są one jednak dziś towarem z najwyższej półki, za który trzeba zapłacić niemałe pieniądze. Na rynku istnieją firmy, które świadczą szycie kołder i poduch ręcznie, z puchu i pierza gęsiego, jako wypełnienie.

Co wybrać? Tak naprawdę wszystko zależy od tego, czego oczekujemy i ile jesteśmy w stanie wydać na to pieniędzy. Jedno jest pewne- im lepszy towar, tym więcej to kosztuje, a skoro sen jest tak ważny i istotny, czy cena powinna mieć tutaj jakiekolwiek znaczenie? Dobry sen to wartość bezcenna, a więc niewątpliwie warto w nią zainwestować.

Wypełnienie w kołdrach i w poduszkach

Pierwszym i zasadniczym elementem, na jaki powinniśmy zwrócić uwagę jest wypełnienie. To ono wpływa na to, czy kołdra jest ciepła, puszysta, przyjemna w użytkowaniu. Wypełnienie wpływa na jej jakość, na funkcjonalność, ale także i na termoizolacyjność. W zależności od tego, z czym mamy do czynienia, pozwala ona naszej skórze oddychać. Odpowiednie kołdry i poduszki powinny być idealne zarówno na lato, jak również i na zimę. W chłodne noce powinny grzać, w letnie dawać uczucie zaspokojenia i lekkiego chłodzenia. Czy jest to możliwe? Oczywiście, że tak! Kołdry puchowe wykonywane są z puchu gęsiego lub kaczego. Są uznawane za jedne z najlepszych przede wszystkim z racji tego, że bardzo dobrze grzeją, ale i odprowadzają wilgoć oraz pot, a do tego to, o czym wspomnieliśmy- pozwalają skórze oddychać. Takie rozwiązania do snu są lekkie, sprężyste, niezwykle przyjemne w użytkowaniu. Pełnią one rolę membrany. Innym rozwiązaniem jest pierze, które tworzy ptasie pióra wraz z puchem, rozwiązania z poliestru, jak również i kołdry oraz poduszki z wełny. Wszystkie z  nich są bardzo popularne, jednak to właśnie ta pierwsza grupa uznawana jest za najlepszą i bez wątpienia wartą inwestycji w naprawdę dobry, komfortowy i długi sen. Osobny temat stanowią kołdry i poduszki dla dzieci https://www.lamilani.pl/. Skóra dzieci, szczególnie tych najmłodszych jest bardzo wrażliwa i podatna na uczulenia. W związku z tym najlepszym rozwiązaniem dla maluchów są kołdry z wypełnieniem silikonowym, bambusowym czy z włókien syntetycznych.

Pokrycie w kołdrach i poduszkach

Pokrycie jest równie ważne jak samo wypełnienie. Ono decyduje o tym, jak długa będzie żywotność kołdry i przyjemny jej dotyk. Najlepiej wybrać pokrycie bawełniane, gdyż jest ono w pełni naturalne, wytrzymałe, a do tego gwarantuje odpowiednią wentylację. Kołdry i poduszki posiadające bawełniane pokrycie są rozwiązaniami, które warto zakupić, aby uzyskać zadowolenie na wiele lat.

ZOBACZ:

Wykonanie kołder i poduszek

Mamy wypełnienie, mamy stosowne pokrycie, pozostaje jeszcze samo wykonanie, które jest równie ważne, jak same materiały, z których są one wykonane. Kołdry oraz poduszki z najwyższej półki są szyte ręczne i to właśnie zapewnia im wytrzymałość, jakość i zadowolenie swoich użytkowników. Takie pościele to najlepsze, co możemy wybrać. Produkty szyte hurtowo są produktami tak naprawdę na chwilę. Pokrycie rwie się, wypełnienie zmienia się w kulki, kołdra nie zapewnia nam odpowiedniego zadowolenia, a położenie głowy na poduszce, to żadna przyjemność.

Pamiętajmy- tego typu produkty kupujemy raz, na wiele lat. Nie jest to zakup, na jaki musimy postawić raz do roku, a więc dobrze jest zainwestować raz, a porządnie, tak, by uzyskać kołdrę i poduszkę, która będzie z nami na lata, wciąż doskonała, idealnie grzejąca, ale i zapewniająca odpowiednią wentylację. Inwestujmy w swój sen, bo tylko on jest w stanie zapewnić nam odpoczynek, spokój i pełną regenerację, by kolejnego dnia znowu móc dać z siebie pełne 100%. I tak każdego dnia.