Jakie powinny być meble biurowe? Meble biurowe to integralna część komfortu i wizerunku każdej firmy. Wygodne biurka, krzesła, wystarczająca ilość miejsc do przechowywania dokumentów a także materiałów biurowych. To wszystko pozwala pracownikom skoncentrować się tylko na pracy, bez rozpraszania się ciągłym rozwiązywaniem codziennych spraw. Meble same mogą przekształcić biuro, zreorganizować je, stworzyć dodatkowe miejsca pracy i usprawnić interakcję między pracownikami.

Jak urządzić biuro? Dobre meble biurowe.

Dziś meble biurowe można kupić nie tylko gotowe w sklepie, ale również złożyć zamówienie na modułowe systemy biurowe od producentów. Projektanci mebli pomagają opracować projekt aranżacji mebli, uwzględniając wszystkie cechy zespołu i przepływ pracy.  Aby zaplanować rozmieszczenie mebli biurowych, trzeba znać dokładne wymiary biura, liczbę pracowników oraz specyfikę ich wzajemnego współdziałania. Aby zapewnić komfort nie tylko pracownikom, ale również gościom, warto zadbać o poczekalnię, przestronne stoły do negocjacji.

Jeśli specyfika firmy jest niestandardowa lub jeśli planuje się stworzyć nietypowe wnętrze, standardowe modele biurek, krzeseł i szafek najprawdopodobniej nie sprawdzą się. W takim przypadku można wykonać meble biurowe na wymiar. Projektant uwzględni wszystkie cechy korzystania z konkretnego mebla, aby wszyscy pracownicy mogli równie dobrze korzystać z systemów przechowywania, sprzętu kopiującego, telefonów itp. Wszystkie przewody elektryczne i komunikacyjne muszą być ukryte przed wzrokiem ciekawskich, dzięki czemu biuro będzie nie tylko schludne, ale także bezpieczne.

Wysokiej jakości i wygodne wyposażenie biura w meble biurowe.

Jakie powinny być meble biurowe? Przede wszystkim ergonomiczne, wygodne, funkcjonalne i bezpieczne. Kwestia jakości jest jedną z najważniejszych przy wyborze mebli biurowych. Nie ma sensu rezygnować z wysokiej jakości materiałów i akcesoriów. Ważne jest, aby chronić wszystkie narożniki i powierzchnie, które mogą być narażone na uderzenia, specjalnymi plastikowymi osłonami. Wybierając szafki, należy zwrócić szczególną uwagę na wytrzymałość półek. Im głębsza i szersza szafka, tym grubsze powinny być półki. W przypadku zastosowania swobodnego układu biura, w którym szafki będą pełniły rolę przegród, należy zwrócić uwagę na tylną ścianę. Musi być atrakcyjna i trwała. Najlepszą opcją byłby zakup szafek z tylną ścianą z płyty wiórowej lub modeli podwójnych. W takich szafkach tylna ściana jest powszechna, a z przodu i z tyłu znajdują się półki. Meble biurowe powinny mieć nie tylko wysokiej jakości materiał ramy, ale także okucia. Zawiasy, uchwyty, okucia wysuwane – to bardzo ważne w przypadku mebli, pozwoli uniknąć problemów z ciągłymi naprawami.

Jakie materiały powinny być użyte do produkcji mebli biurowych?

O ile wcześniej najbardziej popularne były meble drewniane, dziś zaczynają ustępować miejsca plastikowi i metalowi. Drewniane szafki i biurka nie tracą dziś na aktualności w wielu pomieszczeniach biurowych. Ale zanim połączy się kilka stylów i materiałów w jednym pomieszczeniu, warto się zastanowić. Jeśli całe wnętrze jest wykonane w stylu high-tech, drewniane biurko nie będzie z nim harmonizować. Bardzo często meble biurowe wykonywane są z metalu i łączone ze szklanymi elementami i wstawkami. Modele takie wyglądają bardzo ładnie, nowocześnie i stylowo. Przestrzeń biurowa powiększa się wizualnie. . Ale takie piękno może okazać się niewygodne, krótkotrwałe i niefunkcjonalne w codziennym użytkowaniu. Zwłaszcza, jeśli w biurze pracuje duża liczba osób.

Najpopularniejsze meble biurowe wykonane są z metalu i tworzywa sztucznego. Na przykład krzesła z tworzywa sztucznego z metalowymi nogami są niezwykle trwałe, wysokiej jakości, niezawodne. Są łatwe w użyciu i wymagają niewielkiej konserwacji. Na popularności nie tracą też meble metalowe. Ich lekkość, wytrzymałość i ognioodporność sprawdziły się dobrze. Jednocześnie są łatwe w montażu, czyszczeniu, transporcie i nie boją się uszkodzenia. Pracownicy szczególnie cenią sobie regały, szafki, szafy na akta oraz metalowe sejfy.

Ergonomia mebli biurowych to podstawa

stoisko gastronomiczneOprócz materiału ważny jest również kształt. Jeśli wcześniej, poza kwadratowymi i prostokątnymi kształtami, bardzo rzadko można było znaleźć okrągłe biurka. W dzisiejszych czasach popularność zyskują modele owalne. Meble biurowe narożne są bardziej ergonomiczne, ponieważ doskonale wypełniają przestrzeń. Dla osób, które cały dzień pracują przy komputerze, niezbędne jest specjalne biurko komputerowe. Powinno mieć wysuwaną podstawę na klawiaturę, miejsce na komputer, otwór na przewody, wygodne półki i szuflady. W zestawie może znajdować się szafka na kółkach, dodatkowy stolik na drukarkę.

Aby pracownicy firmy czuli się komfortowo w miejscu pracy, a wieczorami nie odczuwali bólu pleców od długiego siedzenia w jednym miejscu, potrzebny jest wygodny fotel biurowy. Musi mieć regulowaną wysokość, obracać się wokół własnej osi i mieć niezawodne, mocne koła. Jest to szczególnie ważne, gdy pracownik ma duże biurko narożne i korzysta z komputera lub dokumentów. Biuro powinno mieć wystarczającą ilość szafek lub półek, aby segregatory i inne potrzebne do pracy przedmioty nie zaśmiecały stołów i parapetów. Doskonałą opcją jest szafa wnękowa, można w niej schować zarówno dokumentację, jak i odzież wierzchnią.