Jak przygotować meble do przeprowadzki? Przeprowadzka jest zazwyczaj bardzo dużym wyzwaniem organizacyjnym. Należy więc dopełnić wszelkich starań, aby odpowiednio zabezpieczyć oraz zapakować przedmioty, jak i sprawnie je przetransportować do nowego mieszkania lub domu. Podczas organizacji przeprowadzki niestety dochodzi do szkód i strat. Istnieją jednak sposoby, aby tego uniknąć, czyli odpowiednio zabezpieczyć meble do przeprowadzki, w taki sposób, aby ograniczyć szkody do minimum, a nawet całkiem je wyeliminować. Przewóz mebli nie jest wyjątkiem i warto przyłożyć do tego wszelakich starań.

Planowanie przenoszenia mebli

Każdorazowo przed przeprowadzką powinno się najpierw wszystko dokładnie i szczegółowo zaplanować. Jest to gwarancją pewności co do przebiegu całego przedsięwzięcia bez jakichkolwiek komplikacji. O czym więc powinno się pamiętać, jeśli mowa o przenoszeniu mebli? Na samym początku należy zastanowić się nad ich gabarytami, ponieważ jeśli te są bardzo duże, warto wcześniej sprawdzić, czy zmieszczą się w korytarzu w momencie ich wynoszenia, albo czy będą większe niż auto transportowe? Oczywiście mniejsze meble pewnie zmieszczą się do kartonów do przeprowadzek, albo i same mogą służyć jako miejsce do przechowywania drobnych przedmiotów w czasie transportu. Przeprowadzka jest również najkorzystniejszym czasem na pozbycie się staroci. Na bank nie wszystkie meble się przydadzą, czy zmieszczą w nowym miejscu. Najlepiej jeśli w takim momencie osoba przeprowadzająca się odda je osobom potrzebującym, odsprzeda lub w ostateczności zutylizuje.

Skuteczne zabezpieczenie

Jak przygotować meble do przeprowadzki?

Skuteczne zabezpieczenie mebli przed przeprowadzką jest istotnym aspektem prowadzącym do sukcesu. To od tego będzie zależał też fakt, w jakim stanie dotrą one na miejsce końcowe. Wiele firm przeprowadzkowych oferuje również transport mebli z wniesieniem, a nawet zapewniają odpowiednie materiały do zapakowania. Dobrze więc na samym początku współpracy zapytać o to czy firma zapewnia również ich zabezpieczenie oraz wniesienie. Co nie zmienia faktu, iż już wcześniej warto zaopatrzyć się w podstawowe pomoce niezbędne do ochrony mebli, co będzie bardzo ważne nawet w przypadku przeprowadzek międzynarodowych. W co jednak najlepiej się zaopatrzyć przed przenoszeniem mebli? Na pierwszych miejscach na pewno jest folia bąbelkowa oraz taśma pakowa, są to podstawowe narzędzia służące do pomocy w pakowaniu podczas przeprowadzki. Ich rolą jest zabezpieczenie przedmiotu przed stłuczeniem oraz zadrapaniami, jeśli więc w posiadaniu mamy delikatne, szklane meble, niezbędnym okazuje się owinięcie ich takową folią. Każde przedsiębiorstwo dotyczące przeprowadzek firm i nie tylko w swojej ofercie powinno zawierać taśmy oraz folię. Następnym przydatnym przedmiotem jest folia stretch, bowiem to ona zabezpiecza wszystkie materiały przed ewentualnym zabrudzeniem, czy rozdarciem. To właśnie przy jej pomocy powinno się zabezpieczyć kanapy lub fotele. Jeśli dojdzie do zamartwiania się odnośnie tego, czy jakiś mebel nie zarysuje innego przez swoje ostre fragmenty, można je przykryć kawałkiem styropianu.

Załadunek

Podczas korzystania z usługi profesjonalnej firmy transportowej, nie warto przejmować się załadunkiem mebli do auta. Samo ich przetransportowanie jest o wiele prostsze, jeżeli dysponuję się specjalnym sprzętem w postaci pasów lub wózków transportowych, które posiadają firmy transportowe. Dzięki takiemu ułatwieniu przenoszenie mebli przez pracowników gwarantuje wysokie bezpieczeństwo. Przy wyborze firmy transportowej, warto zwrócić uwagę, czy w cenniku usługi jest również ubezpieczenie ładunku. Zyskuje się dzięki temu tak bardzo potrzebną gwarancję co do bezpieczeństwa mebli podczas ich transportowania do nowego miejsca zamieszkania. Na barki firmy transportowej możemy powierzyć cały rozładunek mebli wraz z ich instalacją w miejscu docelowym. Samodzielny transport nie tylko pochłania wiele czasu, ale również jest większym ryzykiem, co do uszkodzeń mebli. Firmy transportowe to przede wszystkim wcześniej wymienione bezpieczeństwo przewożonego mienia, począwszy od jego zabezpieczenia, aż po rozładunek.

Jaki rodzaj przewozu jest najtrafniejszy?

Rodzaj transportu, jaki zostanie wybrany w czasie przeprowadzki, w głównej mierze zależy od przedmiotów, które będziemy chcieli przewieźć. Decydując się na przewóz nietypowych, czy też sporych mebli, zawsze trzeba liczyć się z wyższymi kosztami. Nic dziwnego, że cena rośnie także w zależności od piętra, na którym znajduje się przyszłe mieszkanie oraz tego, czy w danym budynku znajduje się winda. Stawiając na przewóz mebli większych, na samym początku warto sprawdzić, czy firma przeprowadzkowa ma auta, przeznaczone do takich typów pakunków. Ważne jest również ich zabezpieczenie oraz odpowiedni transport, w tym celu warto wybrać sprawdzonych fachowców, aby wykonali to bezbłędnie. Warto też pytać o wszelakie informacje na temat przewozu artykułów nietypowych, czyli takich, których wymiary czy waga nie są standardem. Bowiem nie każda firma oferuje pomoc podczas ich przenoszeniu do auta transportowego, gdzie często sam klient nie jest w stanie tego zrobić. Przykładowo, w celu przeniesienia takiego fortepianu potrzebne jest przynajmniej kilka silnych osób. Przeprowadzki biur również nie należą do najłatwiejszych.