koronkowe sukienki

Dlaczego warto kupić koronkową sukienkę
Koronkowe sukienki nie wychodzą z mody pomimo tego, iż dziewczynki, dziewczyny i kobiety noszą je już od wielu sezonów.
Świadczy to o tym, że materiał, jakim jest koronka ma w sobie coś uniwersalnego, co podoba się wielu osobom i wygląda
dobrze w wielu sytuacjach i odsłonach. Nie do końca wiadomo co dokładnie urzeka nas w koronkach, jednak można wskazać
na kilka charakterystycznych cech, które sprawiają, że kobiety w tak różnym wieku chętnie sięgają po koronkowe sukienki.
Przede wszystkim koronkowe sukienki mają bardzo interesującą fakturę, dzięki czemu nawet jeżeli są wykonane z materiału o
jednolitym kolorze wyglądają niebanalnie i interesująco. Koronkowe ozdoby na sukienkach kojarzą nam się też z elegancją. Być może po prostu dlatego, że koronkowe esy-floresy same w sobie niezwykle cieszą nasze oczy, być może przypominając nam znane z natury kwiatowe i roślinne zawijasy. Być może też jest to jakieś skojarzenie z czasochłonnością, jakiej wymagało stworzenie takiej koronki. Dawniej koronkowe sukienki były wykonywane ręcznie, co wymagało ogromnego, wręcz niewyobrażalnego nakładu czasu i pracy. Dziś jest o wiele łatwiej, gdyż koronkę produkuje się z pomocą dużo bardziej zaawansowanych maszyn. Jednak wciąż pozostaje to drogocenny materiał – wystarczy spojrzeć na ceny rolek z koronką w pasmanterii i porównać je do cen zwykłych materiałów.
Koronkowa sukienka doda ci delikatności
Koronkowy materiał jest nie tylko misternie wykonany, ale i też niezwykle delikatny. Nie trzeba wcale go dotykać, żeby to
wiedzieć – wystarczy spojrzeć na niezwykle subtelne, niekiedy wręcz przezroczyste zdobienia, w których można zauważyć
wręcz pojedyncze nitki. Daje to więc taki efekt, że odrobinę boimy się jej nawet dotknąć, aby jej nie rozerwać i nie uszkodzić.
Nic więc dziwnego, że kobieta ubrana w taką koronkową sukienkę wydaje się sama przejmować trochę z tej delikatności.
Zwłaszcza, jeżeli koronkowa sukienka, którą ma ona na sobie, posiada prześwitujące elementy. Prześwitujące elementy
koronkowych sukienek powstają wtedy, kiedy do uszycia sukienki używa się w jakimś miejscu tylko koronkowego materiału, np. rękaw koronkowej sukienki wykonuje się tylko i wyłącznie z koronki, nie podszywając go innym materiałem. Podszywanie koronki innym materiałem stosuje się bardzo często, głównie po to, żeby wzmocnić delikatny materiał, jakim jest koronka. Drugim powodem jest oczywiście to, że bez podszycia taka koronkowa sukienka byłaby prześwitująca i byłoby widać w zasadzie wszystko, co jest pod nią.
Ekstrawagancki wybór koronkowej sukienki
Niektóre kobiety są jednak na tyle odważne, że decydują się ubrać koronkową sukienkę wykonaną z prześwitującej koronki.
Najczęściej są to oczywiście osoby znane z kolorowych czasopism, które lubią zaskakiwać publiczność swoją oryginalnością i
ekstrawagancją. Oczywiście efekt uzyskany poprzez użycie koronkowej sukienki w ten sposób może być niezwykle pociągający i seksowny, warto jednak dobrze przemyśleć taki krok, aby uniknąć wpadki, którą będziemy potem gorzko wspominać do końca życia. I nie tylko my, bo znajomi również będą nam prawdopodobnie wymachiwać przed oczami zdjęciem, na którym komicznie prezentujemy się w czymś, co myśleliśmy, że będzie seksowną koronkową sukienką. Jeżeli nasza koronkowa sukienka nie jest podszyta żadnym nietransparentnym materiałem, wybierzmy bieliznę w kolorze cielistym. Pod żadnym pozorem nie decydujmy się na bieliznę w jakimś wyrazistym kolorze, będziemy bowiem wyglądać śmiesznie. No chyba, że właśnie o taki efekt nam chodzi. Bardzo często jednak nie mamy o co się martwić, bo wiem projektanci takich sukienek zdają sobie przecież sprawę z tego, że nie chcemy pokazywać publicznie tego co pod sukienką. Jeżeli chcą więc uzyskać efekt koronki na nagim ciele, podszywają taką koronkową sukienkę materiałem w kolorze cielistym. Wtedy problem mamy z głowy i nie musimy się zanadto przejmować kolorem bielizny, który ubierzemy pod koronkową sukienkę.
Koronkowa sukienka – na jaką okazję?
Koronkowa sukienka sprawdzi się doskonale ze względu na bardzo wiele okazji – właśnie dlatego warto rozważyć jej zakup.
Dzięki swojej misterności wykonania koronkowa sukienka sprawia wrażenie bardzo eleganckiej. Sprawdzi się więc doskonale
nawet w charakterze sukni ślubnej, jeżeli jest biała, oczywiście. Będzie też doskonałym wyborem na bal sylwestrowy,
studniówkę, wesele czy inną poważniejszą uroczystość. Oczywiście istnieją też koronki o mniej misternym wykonaniu, z
prostszymi deseniami i koronkowe sukienki wykonane z takich materiałów mogą nam doskonale służyć w bardziej codziennych sytuacjach, np. wyjściu ze znajomymi do baru wieczorem, kameralnej domówce z przyjaciółmi czy romantycznej kolacji z ukochanym. Na rynku jest dostępnych tak wiele rozmaitych modeli koronkowych sukienek, że z pewnością znajdziesz coś, co będzie odpowiadało twoim oczekiwaniom. Sprawdź już dziś jakie modele koronkowych sukienek będą najlepsze dla ciebie.